Paříž vs. Londýn - kdo vyhraje velký souboj... - Aktuality

info-bg-header-title.png
     
Blogy »

Paříž vs. Londýn - kdo vyhraje velký souboj...

V Evropě byste těžko hledali dvě populárnější a turisty oblíbenější města. Všichni ví, že Pařiž a Londýn mají kouzlo, které se dá těžko popsat někomu, kdo tady ještě nebyl. Které z nich je ale lepší? Pojďte se podívat na nelítostný souboj, který připravil britský deník Telegraph.

1. PAMÁTKY - obě města mají historické i moderní památky světového významu. Těžko říct, zda je populárnější Eiffelova věž nebo Big Ben, Notre Dame nebo Tower Bridge, London Eye nebo Louvre. Co se týče památek, je to tedy nerozhodně.

Paříž 1 - Londýn 1

2. MUZEA A GALERIE - Paříž má nejznámější muzeum umění na světě s nejznámějšími malbami světa, dále Centre Pompidou nebo Musée d'Orsay. V Londýně jsou ale stejně známá a kvalitní místa (Britské muzeum, Přírodopisné muzeum, Národní galerie...) a navíc jsou přístupná zdarma! Tohle je bod pro Londýn.

Paříž 1 - Londýn 2

3. VÝLETY - asi všichni se shodnou, že Versailles a Fontainebleau předčí londýnský WIndsor A Disneyland děti uchvátí víc než zábavní park Thorpe. Bod pro Paříž.

Paříž 2 - Londýn 2

4. HOTELY -  tohle vypadá na další remízu, jak ceny (průměrná cena londýnského hotelu je 3 800 Kč za noc, průměrná cena v Paříži 4 200 Kč), tak kvalita nejlepších hotelů jsou u obou měst velice podobné.

Paříž 3 - Londýn 3

5. RESTAURACE - tady asi každý tuší, jaký bude výsledek. Britská kuchyně na francouzskou nemůže dosáhnout ať dělá, co dělá. V Paříži je 11 restaurací se třemi Michelinskými hvězdami, zatímco v Londýně jen dvě. Londýn má také více nezávislých kávaren, zatímco v Londýně potkáváte vesměs Starbucks, Costas a další retězce.

Paříž 4 - Londýn 3

6. DOPRAVA - londýnské metro pokrývá mnohem větší část města než to pařížské (400 kilometrů tratě oproti pouhým 213 kilometrům), je čistější a obtěžuje vás zde méně pouličních muzikantů. Taxi je v Londýně sice dražší, ale spolehlivější. Centrum Londýna je navíc méně přeplněno dopravou. Londýn vyrovnává.

Paříž 4 - Londýn 4

7. POČASÍ - možná se to nezdá, ale obě města jsou přibližně stejně deštivá, průměrná roční teplota je však v jižněji položené Paříži pro poznávání města přece jen celoročně příznivější. Bod bere Paříž.

Paříž 5 - Londýn 4

8. PARKY - jen letmý pohled na satelitní snímky Londýna prozradí, že je mnohem zelenější než Paříž. Jen 8 Královských parků v Londýně má rozlohu 1,976 hektarů. Londýn má také více koupališť a venkovních bazénů. Bod pro Londýn.

Paříž 5 - Londýn 5

9. NÁKUPY - podobně jako u restaurací, výsledek musí být všem jasný. Jedno z hlavních měst módy v tomto ohledu válcuje Londýn, přestože i ten může, co se týče nakupování, mnoho nabídnout.

Paříž 6 - Londýn 5

10. KRIMINALITA - v obou městech najdete horší a lepší čtvrti. V obou městech je také přibližně stejná hladina kriminality s "Indexem kriminality" kolem 50 (jen pro zajímavost, Prahá má 33). To znamená bod pro obě města.

Paříž 7 - Londýn 6

11. ČISTOTA - i Pařížané musí objektivně uznat, že ulice i metro v britském hlavním měste jsou na pohled čistější. I když se čistota pařížských ulic rok od roku zlepšuje, znamená to bod pro Londýn.

Paříž 7 - Londýn 7

12. LETIŠTĚ - metro z letiště Charlese de Gaulla v Paříži stojí málo přes 250 Kč, zatímco zpáteční lístek na londýnské Heathrow je za 1 100 Kč, což je možná vůbec nejdražší cesta v přepočtu na kilometr na světě.

Paříž 8 - Londýn 7

13. SPORT - pokud se zaměříme na nejpopulárnější sport v těchto zemích, fobal, londýnské kluby Chelsea, Arsenal, Tottenham Hotspur, Crystal Palace, Fulham a West Ham svou popularitou značně převyšují francouzský Paris Saint-Germain. Najdete zde také zbrusu nový Olympijský stadion, jaký Francouzi nikdy nedostali šanci postavit... Londýn má bod.

Paříž 8 - Londýn 8

14. NOČNÍ ŽIVOT - přestože je Paříž domovem kabaretů a stylových barů, Londýn má vše, co jen od městského nočního života čekáte, od historických hospůdek až po supermoderní kluby. Také živá hudba je v Londýně o mnoho kvalitnější.

Paříž 8 - Londýn 9

Možná je to tím, že města posuzovali britové, možná je Londýn opravdu o něco lepší. Jisté však je, že obě úchvatná města stojí za návštěvu, a to jakékoliv roční období. Pokud už delší dobu plánujete výlet do jednoho z těchto měst, neváhejte a podívejte se na naši nejširší nabídku leteckých i autobusových zájezdů do Paříže a Londýna s renomovanými cestovními kancelářemi.

Zájezdy Londýn >>

Zájezdy Paříž >>

 
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru
 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje